ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Kurs jazdy defensywnej, Szkoła bezpiecznej jazdy Kraków, doskonalenie techniki jazdy Warszawa, technika jazdy Gdańsk, bezpieczna jazda Wrocław, szkolenia flotowe Katowice

Sprawdź także...

Bezpiezna jazda, podejście mentalne do jazdy, jazda defensywna, psychologia bezpieczeństwa ruchu drogowego, coaching kierowców, akademia bezpiecznej jazdy - psychologia transportu szkolenia

Bezpieczna jazda: podejście mentalne do prowadzenia samochodu

Czasem mówi się, aby nie koncentrować się na celu, do którego dążymy, tylko skupić na drodze, którą do niego podążamy. Czy kiedyś zastanawialiśmy się, jak mogłaby się zmienić nasza jazda samochodem, gdybyśmy tak do niej podeszli? Czy inaczej odbieralibyśmy to, co dzieje się wokół nas na drodze? Czy wpłynęłoby to na nasze skupienie za kierownicą? Satysfakcję z prowadzenia samochodu? Bezpieczeństwo jazdy? Podejście mentalne to niedoceniana i rzadko poruszana część bezpiecznej jazdy samochodem. Tymczasem odpowiednie nastawienie i sposób myślenia są fundamentem jazdy defensywnej, ecodrivingu i innych odmian bezpiecznej jazdy samochodem.

 

Wielu/wiele z nas tak dużo jeździ samochodem, że można powiedzieć, że jakość czasu spędzanego przez nas za kierownicą mocno przekłada się na jakość naszego życia jako całości. Jeśli więc czas spędzany za kierownicą będzie dla nas czasem spędzonym pozytywnie, również nasze życie będzie trochę lepsze. Czy da się więc tak sterować swoim sposobem myślenia, aby jazda samochodem nam jak najbardziej służyła? 

 

Istnieje wiele prostych technik psychologicznych, które można zastosować w codziennej jeździe, dzięki którym inaczej spojrzymy na sytuację na drodze oraz na siebie jako jeden z jej elementów. Nasze nastawienie mentalne determinuje bowiem wiele działań, które podejmujemy podczas jazdy, a także naszą reakcję na to, co dzieje się wokół nas na drodze.

 

Wszystkie zaawansowane techniki bezpiecznej jazdy, w tym jazda defensywna (defensive driving) i ekojazda (ecodriving) czerpią pełnymi garściami z psychologii ruchu drogowego. Dobrze prowadzone szkolenie z bezpiecznej jazdy obejmuje między innymi tak zwany coaching kierowców, czyli stosowanie prostych technik psychologicznych, które ułatwiają kierowcy świeże spojrzenie na sytuację na drodze.

W tym wpisie tekstu jest niewiele – właściwie są to tylko krótkie stwierdzenia lub pytania. Zamysł był bowiem taki, aby zachęcić Czytelnika/Czytelniczkę do samodzielnego myślenia i wyciągnięcia wniosków.

 

Podejście mentalne jest zagadnieniem, które stanowi istotną część moich szkoleń z bezpiecznej jazdy oraz prowadzonego przeze mnie coachingu kierowców we flotach firmowych.


 

 

Bezpieczna jazda: podejście mentalne 

 

Podejście mentalne do rozwijania umiejętności - jazda defensywna

 

 

 

Bezpieczna jazda – wpływ emocji i stresu na prowadzenie samochodu 

 

coaching kierowców, akademia bezpiecznej jazdy, bezpieczna jazda samochodem, szkolenia z jazdy defensywnej

 

 

 

Defensywne podejście do jazdy samochodem i jego wpływ na samopoczucie 

 

ecodriving, coaching kierowców, akademia bezpiecznej jazdy, bezpieczna jazda samochodem, szkolenia z jazdy defensywnej

 

 

 

Jazda defensywna – poczucie odpowiedzialności a zdolność reagowania na sytuację na drodze 

 

ekojazda, defensive driving, bezpieczeństwo flot samochodowych, coaching kierowców, akademia bezpiecznej jazdy, bezpieczna jazda samochodem, szkolenia z jazdy defensywnej

 

 

 

Uważność w jeździe samochodem  

 

szkolenia flotowe, coaching kierowców, akademia bezpiecznej jazdy, bezpieczna jazda samochodem, szkolenia z jazdy defensywnej

 

 

 

Jazda defensywna: wpływ emocji na sprawność psychofizyczną

 

Szkolenia dla instruktorów, warsztaty instruktorskie jazda defensywna, coaching, szkolenia train the trainer dla firm

 

 

 

Sprawność psychofizyczna za kierownicą

 

human factors, macierz GDE, GDE Matrix, jazda defensywna, szkolenia z jazdy defensywnej dla firm

 

 

 

Jazda defensywna: wpływ podejścia mentalnego na decyzje na drodze

 

Coaching kierowców - podejście mentalne do jazdy samochodem, jazda defensywna, ecodriving, akademia bezpiecznej jazdy, szkolenia dla firm

 

 

 

 

 

 

Kurs jazdy defensywnej, doskonalenie techniki jazdy, kurs techniki jazdy

Trenerjazdy.pl

 

Obniżenie ryzyka wypadków drogowych przez kursy jazdy defensywnej i nowoczesne doradztwo. Usługi dla firm i klientów indywidualnych w całej Polsce. Wystawiam faktury VAT.

 

+48 668 193 668

wojciech.szajnert@trenerjazdy.pl

Adres e-mail

Wpisz swoją wiadomość

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Wiadomość została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZAPRASZAM DO KONTAKTU PRZEZ FORMULARZ:

Copyright 2024 Trenerjazdy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wojciech Szajnert trenerj jazdy ekspert bezpieczeństwa flot Linkedin
Bezpieczna jazda trener jazdy defensywnej facebook
Akademia bezpiecznej jazdy Kraków, Warszawa, Szczecin, Lublin instagram
Akademia bezpiecznej jazdy, 
Co to jest jazda defensywna,
Zasada 3 sekund, Doskonalenie techniki jazdy, Technika jazdy, 
Bezpieczna jazda, Ecodriving, Defensive driving coach Poland
01 września 2023
Według statystyk, miesiące od kwietnia do listopada charakteryzują się wyraźnie podwyższonym ryzykiem napotkania na drodze zwierząt. Właśnie zaczął się więc
Ostatnie miesiące były dla mnie pracowite. Przeprowadziłem w tym czasie kursy bezpiecznej jazdy dla kilkudziesięciu osób w różnych zakątkach Polski.
Walentynkowa promocja na kursy jazdy defensywnej w Trenerjazdy.pl! Do 14 lutego możesz kupić voucher prezentowy na szkolenie w obniżonej cenie.