ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Kurs jazdy defensywnej, Szkoła bezpiecznej jazdy Kraków, doskonalenie techniki jazdy Warszawa, technika jazdy Gdańsk, bezpieczna jazda Wrocław, szkolenia flotowe Katowice

Sprawdź także: Wszystkie wpisy

Sprawdź także...

Coaching kierowców, doskonalenie techniki jazdy defensywnej, nowoczesna akademia bezpiecznej jazdy, doradztwo flotowe, szkolenia flotowe, kursy defensive driving

Szkolenia z bezpiecznej jazdy i bezpieczeństwo flot samochodowych: moja oferta

Moja oferta jest w realiach polskiego rynku dość nietypowa, więc chciałbym ją Państwu syntetycznie przedstawić. Specjalizuję się w dwóch dziedzinach, które w krajach Europy Zachodniej i USA są od lat popularne, ale w naszym kraju wciąż niszowe. Pierwszą z tych dziedzin jest jazda defensywna i różne jej odmiany, a drugą – doradztwo dla zarządów firm i fleet managerów w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa oraz redukcji zużycia paliwa we flotach samochodowych. W dzisiejszym wpisie zawarłem trochę informacji na temat obu tych dziedzin oraz różnych ich wariantów, a także odpowiedzi na pytania, z którymi najczęściej spotykam się ze strony klientów.

 

 

Kilka słów o mnie

Specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń z jazdy defensywnej. Doradzam też firmom, jak obniżać szkodowość i redukować zużycie paliwa w ich flotach. 

Uprawnienia instruktora techniki jazdy posiadam od 2011 r. Jestem absolwentem kilkudziesięciu szkoleń w dziedzinie jazdy defensywnej i bezpieczeństwa flotowego, w tym kursu w Institute of Advanced Motorists w Londynie.

 

Przez 13 lat pracy instruktorskiej przeszkoliłem już ok. 3000 osób i współpracowałem z ponad 100 firmami jako trener, doradca oraz projektant programów poprawy bezpieczeństwa we flotach.

 

W latach 2011-2018 pracowałem w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault jako trener i dyrektor operacyjny. Od 2019 r. działam pod własną marką: Trenerjazdy.pl. Usługi świadczę po polsku i po angielsku. Do większych projektów angażuję dodatkowych trenerów. 

 

Posiadam też ponad 15-letnie doświadczenie jako menedżer. Poza branżą motoryzacyjną przez kilkanaście lat zajmowałem się (i okazjonalnie nadal zajmuję) badaniami rynkowymi, konsultingiem biznesowym i statystyczną analizą danych. Zajmowałem się również sprzedażą i marketingiem w sektorach wydawniczym oraz medtech. Z wykształcenia jestem socjologiem, absolwentem UJ. 

 

 

Jazda defensywna – szkolenia dla firm

Jak wspomniałem, specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń z jazdy defensywnej.

 

Czym jest jazda defensywna? Jazda defensywna (inny termin określający tę technikę jazdy to jazda proaktywna, popularne jest też anglojęzyczne defensive driving) to zbiór technik, których celem jest przewidywanie i zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom drogowym. Na jazdę defensywną składają się m.in. odpowiednia obserwacja drogi, zarządzanie przestrzenią wokół pojazdu i precyzyjny dobór prędkości. 

 

Techniki jazdy defensywnej / proaktywnej stworzono w latach 50. XX w. w Wlk. Brytanii na potrzeby szkolenia kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Od tego czasu są one rozwijane, głównie w Europie i USA. Szkolenie z jazdy defensywnej odbywa się w zwykłym ruchu na drodze publicznej. 

 

W typowej flocie poprawne wdrożenie programu szkoleń z jazdy defensywnej pozwala na obniżenie ryzyka wypadków o 20-30% i redukcję zużycia paliwa o ok. 10%.

 

Oferowane przeze mnie szkolenia to zarówno szkolenia praktyczne, jak i teoretyczne. Na życzenie klientów realizuję też webinary, projekty obejmujące e-learning, „dni bezpieczeństwa” i inne usługi o tematyce jazdy defensywnej.

 

WIęcej informacji o jeździe defensywnej tutaj, a o moich kursach dla firm w zakresie jazdy defensywnej tutaj

 

 

Doradztwo w dziedzinie bezpieczeństwa flot samochodowych kat. B

Świadczę także usługi doradcze dla firm w dziedzinie bezpieczeństwa flot samochodowych. Same szkolenia zwykle nie wystarczą bowiem, aby kierowcy jeździli bezpieczniej. Praktyka i doświadczenie pokazuję, że konieczne są także odpowiednie działania zarządcze i administracyjne oraz rozwiązania techniczne. 

 

W pracy konsultanta wykorzystuję m.in. koncepcje takie jak Behaviour-Based Safety, Piramidy Bezpieczeństwa, GDE Matrix, coaching kierowców, Krzywa Bradleya i inne (co oznaczają te terminy – patrz mój wcześniejszy wpis na blogu). Współpracuję też z dostawcami rozwiązań telematycznych do monitoringu flot. 

 

Co obejmują świadczone przeze mnie usługi doradcze? 

  • Wspieram zarządy i fleet managerów w obniżaniu szkodowości i zużycia paliwa w ich flotach pojazdów. 

  • Pomagam wdrażać odpowiednie rozwiązania zarządcze, administracyjne i techniczne. 

  • Pracuję jako zewnętrzny konsultant wspierający flotowca w jego pracy związanej z poprawą bezpieczeństwa we flocie.

  • Pomagam w tworzeniu strategii i procedur oraz w ich operacyjnym wdrożeniu. 

  • Realizuję audyty bezpieczeństwa flot i pomagam projektować programy naprawcze.

 

Poza pracą dla klientów końcowych, współpracowałem już także z firmami leasingowymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz firmami oferującymi rozwiązania w zakresie monitoringu flot samochodowych. Więcej informacji na temat świadczonych przeze mnie usług doradczych związanych z fleet safety, a także o moim doświadczeniu, można znaleźć w zakładkach Doradztwo oraz O mnie. 

 

 

Kursy jazdy defensywnej dla klientów indywidualnych

Z przyjemnością i satysfakcją realizuję także szkolenia z jazdy defensywnej dla klientów prywatnych. Szkolenia można zakupić w formie prezentu (voucheru). Szkolę w całej Polsce, a forma szkolenia, jego długość oraz zagadnienia, na których będziemy się skupiać – są do ustalenia. Przykładowe tematy przewodnie, o skupienie się na których prosili mnie moi klienci, to na przykład jazda autostradowa, bezpieczne wyprzedzanie, jazda w zimie, jazda po drogach górskich, bezpieczna jazda po mieście i inne.

 

Więcej informacji na temat tych szkoleń można znaleźć tutaj oraz tutaj.

 

 

Coaching kierowców 

Coaching kierowców to stosunkowo nowa metoda stosowana w szkoleniu kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy. Zastosowanie znajduje głównie w szkoleniach dla flot samochodowych. Idea coachingu kierowców polega m.in. na tym, że trener nie narzuca swojej wiedzy uczestnikowi / uczestniczce szkolenia, ale pomaga im samym dojść, dlaczego pewne zachowania za kierownicą sprawdzają się lepiej. Coaching charakteryzuje się także partnerską relacją pomiędzy trenerem a uczestnikiem szkolenia.

 

Jak pokazują badania oraz doświadczenie ostatnich około 20 lat, coaching przynosi lepsze rezultaty w szkoleniu kierowców, niż tradycyjna metoda instruktor-uczeń. Takie podejście znacznie lepiej sprawdza się też podczas szkoleń dla profesjonalistów, jak np. szkolenia dla menedżerów czy szkolenia dla instruktorów nauki i techniki jazdy.

 

Coaching kierowców doskonale uzupełnia się z innymi nowoczesnymi podejściami (z którymi był równolegle rozwijany przez ostatnie 20-30 lat): jazdą defensywną, bezpieczeństwem flotowym opartym na zachowaniach (BBS – behaviour-based safety), piramidą wypadkową (piramidą bezpieczeństwa), budowaniem kultury bezpieczeństwa we flocie, szkoleniami train the trainer, macierzą GDE i innymi.

 

 

Ecodriving (ekojazda) – szkolenia i doradztwo dla firm

Co to jest ekojazda (ecodriving)? Ecodriving to zbiór technik, których celem jest obniżenie zużycia paliwa (lub energii elektrycznej), przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa oraz średnich prędkości podobnych jak przy standardowej jeździe. 

 

Ekojazda opiera się na kilkunastu zdroworozsądkowych technikach. Chodzi głównie o zapewnienie równomierności jazdy dzięki przewidywaniu sytuacji na drodze oraz optymalne wykorzystanie silnika. Ekojazda jest równie skuteczna w pojazdach spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. 

 

Kurs praktyczny ekojazdy odbywa się w normalnym ruchu na drodze publicznej. Ecodriving pozwala obniżyć zużycie paliwa i koszty eksploatacji pojazdów (hamulce, silnik, opony) o 10-15%. 

 

Oferowane przeze mnie usługi w dziedzinie ekojazdy to szkolenia zarówno praktyczne, jak i teoretyczne. Realizuję przede wszystkim szkolenia dla firm, ale z przyjemnością szkolę także zainteresowanych ecodrivingiem klientów indywidualnych.

 

Realizuję też usługi doradcze w dziedzinie jazdy ekonomicznej (lub szerzej: obniżenia zużycia paliwa we flotach). Zazwyczaj bowiem same szkolenia okazują się niewystarczające, aby uzyskać w skali całej floty satysfakcjonującą redukcję zużycia paliwa. Niezbędne są wówczas dodatkowe rozwiązania zarządcze, administracyjne i techniczne (np. telematyka flotowa), które pomagam wdrażać.
 

 

Doskonalenie techniki jazdy defensywnej

Ambitnym kierowcom, a także flotom, które brały już udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy, proponuję bardziej zaawansowane szkolenia, skupiające się na doskonaleniu wybranych technik jazdy defensywnej. Najczęściej centralnym tematem takich szkoleń są zaawansowane techniki obserwacji drogi i przewidywania sytuacji na drodze. Dużo bardziej skupiamy się też na trudniejszych niuansach jazdy proaktywnej, jak techniki ustawiania pojazdu na jezdni w złożonych sytuacjach drogowych, jazda nocna, zaawansowane techniki związane z płynnością jazdy i inne.

 

 

Szkolenia dla instruktorów nauki i techniki jazdy – jazda defensywna

Oferuję też specjalistyczne kursy instruktorskie w zakresie jazdy defensywnej i pokrewnych technik. Są one przeznaczone dla ambitnych instruktorów techniki jazdy i nauki jazdy, którym nie wystarcza spełnienie ustawowych wymogów i stawiają sobie wyższe cele.

 

Podczas takich szkoleń, poza samą jazdą defensywną, możemy także pracować nad rozwojem technik coachingowych, które uznawane są za niezbędny element nowoczesnych szkoleń z bezpiecznej jazdy. 

 

Program takich szkoleń każdorazowo uzgadniam z zainteresowanym / zainteresowaną. Może on obejmować defensive driving, ekojazdę, wspomniany coaching kierowców, prowadzenie szkoleń teoretycznych z bezpiecznej jazdy i inne kwestie.

 

 

Nowoczesna akademia bezpiecznej jazdy

Mój cel jest zawsze taki sam: obniżenie ryzyka, że moim klientom będą zdarzać się kolizje i wypadki. Staram się oferować kompletną usługę, składającą się ze szkoleń i doradztwa, a także opartą nie na mitach, ale na dowodach naukowych i najlepszych praktykach korporacyjnych. 

 

Zapraszam do kontaktu!

 

 

 

 

 

Kurs jazdy defensywnej, doskonalenie techniki jazdy, kurs techniki jazdy

Trenerjazdy.pl

 

Obniżenie ryzyka wypadków drogowych przez kursy jazdy defensywnej i nowoczesne doradztwo. Usługi dla firm i klientów indywidualnych w całej Polsce. Wystawiam faktury VAT.

 

+48 668 193 668

wojciech.szajnert@trenerjazdy.pl

Adres e-mail

Wpisz swoją wiadomość

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Wiadomość została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZAPRASZAM DO KONTAKTU PRZEZ FORMULARZ:

Copyright 2024 Trenerjazdy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wojciech Szajnert trenerj jazdy ekspert bezpieczeństwa flot Linkedin
Bezpieczna jazda trener jazdy defensywnej facebook
Akademia bezpiecznej jazdy Kraków, Warszawa, Szczecin, Lublin instagram
Akademia bezpiecznej jazdy, 
Co to jest jazda defensywna,
Zasada 3 sekund, Doskonalenie techniki jazdy, Technika jazdy, 
Bezpieczna jazda, Ecodriving, Defensive driving coach Poland
20 sierpnia 2023
Ostatnie miesiące były dla mnie pracowite. Przeprowadziłem w tym czasie kursy bezpiecznej jazdy dla kilkudziesięciu osób w różnych zakątkach Polski.
Walentynkowa promocja na kursy jazdy defensywnej w Trenerjazdy.pl! Do 14 lutego możesz kupić voucher prezentowy na szkolenie w obniżonej cenie.
Nie, nie chodzi o driftowanie 20-letnim BMW na parkingu pod dyskontem spożywczym. Chodzi o działania, które dadzą nam znacznie więcej,