ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Szkolenia z jazdy defensywnej i ekojazdy dla firm, klientów indywidualnych oraz instruktorów

ENG

PL

Kurs jazdy defensywnej, Szkoła bezpiecznej jazdy Kraków, doskonalenie techniki jazdy Warszawa, technika jazdy Gdańsk, bezpieczna jazda Wrocław, szkolenia flotowe Katowice

Sprawdź także: Wszystkie wpisy 

Sprawdź także...

Voucher na szkolenie z jazdy defensywnej

Jak prawidłowo ustawić fotel i kierownicę w samochodzie?

Prawidłowe ustawienie fotela i kierownicy, a także właściwa pozycja podczas jazdy pozwalają precyzyjnie wykonywać manewry na drodze, w szczególności manewry awaryjne. Dodatkowa korzyść to wyższy poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Prawidłowo siedząc i trzymając kierownicę, poprawiamy również swój komfort podróżowania i ograniczamy zmęczenie. 

 

O co należy zadbać przed podróżą samochodem:

 

  • Fotel ustawiamy na tyle nisko, aby, przy zachowaniu dobrego pola widzenia, zapewnić sobie jak najwięcej wolnej przestrzeni pomiędzy głową a dachem auta. W razie wypadku, w którym doszłoby do przewrócenia pojazdu na dach zmniejsza to ryzyko obrażeń głowy i kręgosłupa szyjnego.

 

  • Oparcie fotela powinno być ustawione możliwie jak najbardziej pionowo. Zapewnia to m.in. optymalne działanie pasów bezpieczeństwa.

 

  • Odległość fotela od pedałów powinna być taka, aby nawet po całkowitym wciśnięciu sprzęgła (jeśli poruszamy się autem z manualną skrzynią biegów) lewa noga pozostała lekko zgięta w kolanie. W pojeździe z “automatem” zamiast sprzęgła wciskamy kontrolnie hamulec, używając do tego prawej nogi.

 

  • Należy zwrócić szczególną uwagę na ustawienie zagłówków, bowiem w razie wypadku zapewniają nam one ochronę kręgosłupa szyjnego. Zagłówek powinien znajdować się blisko potylicy, a jego szczyt powinien być ustawiony na równi ze szczytem głowy.

 

  • Kierownicę umieszczamy na tyle blisko, aby móc swobodnie przełożyć nadgarstek każdej z rąk przez szczyt koła kierownicy bez wychylania się z fotela. Upewnijmy się jednak, że między środkiem kierownicy a naszym mostkiem jest przynajmniej 25-30 cm wolnej przestrzeni. Zapewni to miejsce na ewentualne otwarcie poduszki powietrznej.

 

  • Wszyscy pasażerowie oraz kierowca powinni zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa. Są one podstawowym środkiem chroniącym nas w razie wypadku. Ich zapięcie stanowi także warunek prawidłowego działania poduszek powietrznych. 

 

  • Pas po zapięciu nie może być skręcony i powinien ściśle przylegać do ciała. Dolna taśma pasa powinna więc płasko spoczywać na kościach miednicy (nie na brzuchu), a górne mocowanie pasa należy tak wyregulować, aby pas przebiegał przez mostek oraz środek kości obojczykowej, ani nie dotykając szyi, ani nie zsuwając się z ramienia.

 

  • Podczas jazdy powinniśmy trzymać obie ręce na kierownicy, w pozycji „za piętnaście trzecia” lub „za dziesięć druga”. Takie ustawienie zapewnia maksimum kontroli nad pojazdem, a jednocześnie pozostawia pomiędzy naszymi ramionami przestrzeń na bezpieczne otwarcie się poduszki powietrznej. 

 

  • Torby z zakupami, parasol, bagaż i tym podobne obiekty, które w razie kolizji mogłyby stanowić dla nas zagrożenie, przed jazdą należy schować w bagażniku lub schowkach.

Kurs jazdy defensywnej, doskonalenie techniki jazdy, kurs techniki jazdy

Trenerjazdy.pl

 

Obniżenie ryzyka wypadków drogowych przez kursy jazdy defensywnej i nowoczesne doradztwo. Usługi dla firm i klientów indywidualnych w całej Polsce. Wystawiam faktury VAT.

 

+48 668 193 668

wojciech.szajnert@trenerjazdy.pl

Adres e-mail

Wpisz swoją wiadomość

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Wiadomość została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZAPRASZAM DO KONTAKTU PRZEZ FORMULARZ:

Copyright 2024 Trenerjazdy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wojciech Szajnert trenerj jazdy ekspert bezpieczeństwa flot Linkedin
Bezpieczna jazda trener jazdy defensywnej facebook
Akademia bezpiecznej jazdy Kraków, Warszawa, Szczecin, Lublin instagram
Akademia bezpiecznej jazdy, 
Co to jest jazda defensywna,
Zasada 3 sekund, Doskonalenie techniki jazdy, Technika jazdy, 
Bezpieczna jazda, Ecodriving, Defensive driving coach Poland
01 października 2022
Według statystyk, miesiące od kwietnia do listopada charakteryzują się wyraźnie podwyższonym ryzykiem napotkania na drodze zwierząt. Właśnie zaczął się więc
Ostatnie miesiące były dla mnie pracowite. Przeprowadziłem w tym czasie kursy bezpiecznej jazdy dla kilkudziesięciu osób w różnych zakątkach Polski.
Walentynkowa promocja na kursy jazdy defensywnej w Trenerjazdy.pl! Do 14 lutego możesz kupić voucher prezentowy na szkolenie w obniżonej cenie.